Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
Gesture_chair_13-0004211.jpg

Představujeme revoluční židli Gesture

První židle navržená tak, aby podporovala naši interakci s moderními technologiemi.

Vytvořená pro dnešní pracovní styl. Inspirovaná přirozeným pohybem lidského těla. 

Technologie je významnou hybnou silou změn v našem způsobu práce, způsobu života i chování. Nejrůznější moderní zařízení, která v průběhu pracovního dne používáme, nám umožňují plynule měnit pracovní činnosti, střídat práci na jednotlivých úkolech. Gesture je první židle navržená tak, aby podporovala naši interakci s moderními technologiemi.  Byla inspirována pohybem lidského těla a vytvořena přesně pro současný způsob práce. 

Steelcase WorkSpace Futures a Steelcase Design Studio zveřejnily výsledky globální studie.

Studie zkoumala pozice lidského těla při různých pracovních činnostech. Sledovala celkem 2000 pracovníků v 11 zemích. Mezi širokou škálou pozic lidského těla objevila studie 9 nových, které vznikly v důsledku používání nových technologií a osvojení nových návyků.  Výzkumníci studovali interakci lidského těla s technologiemi a reakce těla při střídání používaných zařízení. Výzkum ukázal na ergonomické důsledky, které mohou pracovníkům přinést nepohodlí a bolest, pokud nejsou správně ošetřeny. 

Video o židli Gesture

Pokud nemá tělo ve všech pozicích potřebnou oporu, pracovníci pociťují nepohodlí, bolest a vystavují se riziku dlouhodobých tělesných potíží. Zatímco technologie zvyšují produktivitu, nedostatečná opora může narušit naši práci, koncentraci a tvořivé myšlení. 

Na základě tohoto výzkumu Steelcase navrhl Gesture, jež podporuje nové pozice lidského těla, které vznikají v souvislosti používáním nejmodernějších technologií.