Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
A-Chair_Stuhl_4.jpg_fb6d4acea5.jpg

Židle A-Chair získala tři ceny na největším světovém interiérovém veletrhu NeoCon v Chicagu

Židle A-Chair od německého výrobce Brunner má nyní úspěch i na americkém trhu.

A-Chair způsobila rozruch na každoročním veletrhu pro komerční a smluvní nábytek NeoCon, který se konal v červnu v americkém Chicagu. Víceúčelová židle navržená dvojicí designérů jehs+laub obdržela celkem tři renomované ocenění za design.

Lavina ocenění začala s vyznamenáním „Best of NeoCon Gold” v kategorii “Seating: Stacking” (stohovatelné sezení), kterou uděluje časopis „Contract Magazine“. Časopis každý rok představuje “Best of NeoCon Awards” na počest nových komerčních interiérových produktů. Výrobky jsou uvedeny ve 42 kategoriích a hodnotí je 50 porotců, mezi kterými jsou interiéroví designéři, architekti a odborníci na facility management.

The „Interior Design Magazine“ uvážil A-Chair jako hodnou ocenění v kategorii „Education/Institutional: Seating“ (sezení pro školství a instituce) a udělil jí cenu HiP Award. Ale to není vše. Každý rok hledají redaktoři “Metropolis Magazine” produkty, které jsou na NeoConu opravdu oblíbené, v rámci kampaně jednotných společenských médií. Redaktoři vzdávají poctu designu, který popisují jako “nečekaný a naléhavý – nápady, které nás překvapí jako krásné, užitečné a geniální”. A to je třetí cena pro židli A-Chair, “the Metropolis Likes Award“.

Podíváte-li se na židli A-chair ze strany, její silueta Vám připomene písmeno "A", odtud její název. Základní součástí designu této židle jsou její štíhlé nohy. Pokud židle umístíte do řady, viditelná bude pouze šířka jediné nohy, což dodává celkovému vzhledu uklidňující dojem. Židle A-chair neodvádí pozornost od architektury prostoru - ani když jsou jich v jedné místnosti stovky.

Ačkoliv to není vidět na první pohled, A-chair disponuje všemi funkcemi, které má mít židle určená do velkých prostor. Typickým příkladem je stohovatelnost - A-chair je vertikálně stohovatelná až do 10 kusů, čímž šetří spoustu místa. Zcela volitelné je spojování židlí v řadě, stejně jako počet židlí a počet řad. Chcete-li zajistit uživatelům ještě větší pohodlí, můžete zvolit A-chair s područkami. Vybírat můžete také z mnoha různých variant čalounění.Plastové židle A-chair můžete mít v sedmi různých barevných odstínech.

Stuttgartští návrháři Markus Jehs and Jürgen Laub pracují společně pod názvem jehs+laub již více než 14 let. Jejich hlavní ohnisko činnosti je návrh nábytku, svítidel a interiérový design. V roce 1992 absolvovali obor produktový design na univerzitě aplikovaných věd, "hdpk" v Schwäbisch-Gmünd, přední soukromé vysoké škole pro tvůrčí odvětví, a v roce 1994, založili své desénové studio jehs+laub.