Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
md 2015-10-27 14.47.20.jpg

Prosklené příčky pro Bank of China

Realizovali jsme dodávku prosklených příček pro kanceláře Bank of China v budově Florentinum.

Bank of China (BoC), která vznikla v roce 1912, je čtvrtou největší bankou v Číně. Ve střední a východní Evropě dosud působí prostřednictvím své pobočky v Budapešti.

V žebříčku dvou tisíc největších a nejmocnějších firem světa Forbes Global 2000 patří BoC čtvrté místo. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku stoupl čistý zisk banky o pět procent na 38,5 miliardy jüanů (155,2 miliardy korun).

Developerem Florentina je středoevropská investiční skupina Penta, založená v roce 1994. V oblasti realitního developmentu začala Penta investovat v roce 2005 a v současnosti realizuje projekty v Česku a na Slovensku. Florentinum je jejím dvanáctým realitním projektem a prvním v České republice. Do roku 2018 plánuje v realitním developmentu investovat 1,1 miliardy eur. 

Penta působí v sektorech private equity a v realitním developmentu. V private equity spravuje jediný fond svých partnerů, akcionářů společnosti. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než dvacet pět tisíc lidí a konsolidované příjmy těchto společností dosáhly v roce 2011 výše 1,7 miliardy eur. Penta investuje především do oblastí retailu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví. Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a své zastoupení má v Praze, Bratislavě, Varšavě, Limassolu, Amsterdamu a na Jersey.