Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
ey 2014-01-24_0065 – kopie.jpg

Linstram realizoval přestavitelné příčky pro nové sídlo EY

Společnost EY zvolila za své nové sídlo kancelářskou budovu Florentinum

Dodávka zahrnovala více než 1000 běžných metrů skleněných přestavitelných příček. Projekt zahrnoval rámové hliníkové příčky RTS v bílém provedení, jednoduše i dvojitě zasklené  bezrámové příčky a několik přestavitelných akustických stěn v konferenčních místnostech. 

Cílem developerského projektu Florentinum není jen výstavba samotné budovy, ale také rozvoj okolního území. Penta navazuje na historii místa a citlivě začleňuje projekt Florentinum do stávající zástavby. Florentinum je navzdory obdivuhodným rozměrům spíše součástí města než solitérním objektem. Florentinum je velkorysé v hmotě, ale pokorné vůči okolí, do kterého je zasazeno. Jedním z jeho nejdůležitějších poselství je nadčasovost a respekt k potřebám prostoru. Pro Florenc a bezprostřední okolí znamená tento záměr zásadní krok směrem k celkové renesanci lokality. Tomuto zajímavému a důležitému okraji centra Prahy se tak vrací jeho historický význam a městský charakter.

Developerem je středoevropská investiční skupina Penta, založená v roce 1994. V oblasti realitního developmentu začala Penta investovat v roce 2005 a v současnosti realizuje projekty v Česku a na Slovensku. Florentinum je jejím dvanáctým realitním projektem a prvním v České republice. Do roku 2018 plánuje v realitním developmentu investovat 1,1 miliardy eur. 

Penta působí v sektorech private equity a v realitním developmentu. V private equity spravuje jediný fond svých partnerů, akcionářů společnosti. Její portfoliové společnosti zaměstnávají více než dvacet pět tisíc lidí a konsolidované příjmy těchto společností dosáhly v roce 2011 výše 1,7 miliardy eur. Penta investuje především do oblastí retailu, zdravotnictví, letecké výroby, strojírenství, energetiky, zábavního průmyslu a bankovnictví.Penta působí ve více než deseti zemích Evropy a má svoje zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě, Limassolu, Amsterdamu a na Jersey.