Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
10_etapa%20(62%20z%20100).jpg

Linstram podporuje nadaci Na kole dětem

Linstram se i v roce 2020 rozhodl finančně podpořit nadaci Na kole dětem - nadační fond Josefa Zimovčáka.

Tento nadační fond vznikl v roce 2010 jako benefiční součást sportovního projektu Na kole dětem. Fond se cílenými aktivitami snaží rozšířit možnosti solidarity, tolik potřebné finanční pomoci a podpory dětí v boji proti onkologickému onemocnění. Svou činností se především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávání traumat způsobených těžkou nemocí. Na kole dětem - nadační fond Josefa Zimovčáka úzce spolupracuje s občanskými sdruženími Haima Praha, Haima Ostrava, Šance Olomouc a nadačním fondem Krtek, které již řadu let pracují při dětských onkologických klinikách.

Josef Zimovčák

Na začátku 90. let se svezl na historickém vysokém kole, a to mu změnilo (alespoň částečně) život. A protože všechno, co dělá, dělá naplno, stal se v průběhu let nejznámějším jezdcem na tomto stroji. Začal se spolupracovníky vyrábět repliky historických kol, ale hlavě - začal lámat rekordy a naplňovat zdánlivě nesplnitelné cíle:

  • je držitelem světového rekordu na 24 hodin (522,504 km, Brno, 1996)
  • přejel USA od západu na východ (4356 km za 27 dnů, 1998)
  • projel Tour de France v režimu profesionálů (2005)
  • Giro d'Italia v režimu profesionálů (2006)
  • La Vuelta v režimu profesionálů (2007)
  • je desetinásobným mistrem světa na různé vzdálenosti
  • V roce 2008 absolvoval RI Okna Tour 2008, kdy během 21 etap objel republiku (2840 km)
  • V roce 2013 absovoval 2. polovinu Tour de France opět v režimu profesionálů (den před pelotonem)
  • V roce 2014 absolvoval 7 závěrečných , převážně alpských etap Giro d'Italia (den před pelotonem)
  • V roce 2010 založil Cyklotour Na kole dětem a v roce 2018 chystá již její 9. ročník

 Josef Zimovčák prostě nemůže vysoké kolo odložit. Vlastně může – když opravdu musí. V roce 2006 těsně před cílem zastavil a skončil, když se dozvěděl, že se jeden z jeho doprovodných vozů stal účastníkem dopravní nehody, při níž zahynul motocyklista. Za tento krok byl oceněn českou cenou Fair Play. 

Jezdí pro radost svoji i přátel, kteří ho doprovázejí, těch, kteří se třeba jen na kousek přidají, i těch, kdo ho jen sledují, nebo kolem nichž projede.

Ani v roce 2009 nezůstal doma. Vydal se do Bruselu, kde v první polovině toho roku vlála česká vlajka na pomyslně nejvyšším stožáru. V roce 2010 založil nadační fond a poprvé uskutečnil jízdu Na kole dětem-Na bicykli deťom, aby podpořil léčbu onkologicky nemocných dětí. Jednou je nikdy, dvakrát je zvyk, říká české rčení. Aby se z pomoci stal zvyk, zorganizoval akci v červnu 2011 podruhé, nevynechal ani v letech dalších.