Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
Nest_05.jpg

+Halle představilo novinku - Nest

Nový produkt Nest od společnosti +Halle byl představen na Stockholm Furniture and Light Fair 2016 začátkem února.

V rámci veletrhu bylo touto novinkou dokonce vybaveno Greenhouse Café, jedno z míst sloužící k setkávání návštěvníků a vystavovatelů.

Řada Nest nabízí alternativu k tradičnímu loungovému sezení pouhým přidáním jedné úrovně. Dvě různé výšky nabízí možnost vytvořit dynamické uspořádání v jakémkoli prostředí, aniž by se snížila úroveň pohodlí. Nest bylo navrženo švédským designovým studiem Form Us With Love.

“Naše myšlenka o různých výškových vrstvách nás dovedla k hlubšímu výzkumu. Analyzovali jsme činnosti a chování ve veřejných prostorách a porovnávali dva scénáře sezení, polstrovaný nábytek vs. barové židle. A místo, abychom tyto dva typy sezení postavili vedle sebe, sloučili jsme je a vytvořili tak vysoké vertikální hnízdo, nazvané High Nest.“ Říká John Löfgren, kreativní ředitel studia Form Us With Love.

Různé výškové úrovně sezení nabízí celou řadu nových možností. Dříve jsme byli nuceni použít různé paravány nebo sofa s vysokými zády, abychom mohli vytvořit menší celky v rámci prostoru. S produktem Nest lze takto dělit prostor naprosto nenásilně a s minimálním důrazem na dělící prvky. Prostor tak můžeme rozčlenit a zároveň zachovat jeho otevřenost.

Nest je produktem první spolupráce mezi Form Us With Love a společností + Halle. Jedná se jako již tradičně o vysoce kvalitní nábytek. Řada Nest se skládá z židlí, sofa a stolků vždy ve dvou různých výškách.

Form Us With Love bylo založeno v roce 2005 a vyznačuje se svou vášní pro design a jeho demokratický potenciál. Jejich přesvědčením je, že my všichni máme nárok na smysluplný design. Hlavním cílem je vyvíjet se s potřebami každého projektu, jeho místem na trhu a stále se měnícími potřebami skutečných lidí.

+HALLE je dánský výrobce vysoce kvalitního designového nábytku, který osobitým způsobem doplňuje všechny typy veřejných prostor.

Při navrhování svých nábytkových prvků  se +HALLE zaměřuje zejména na každodenní potřeby uživatelů. Vyvíjí nábytek, který plně vyhovuje současným požadavkům na estetiku i funkčnost. Nábytek, který podporuje sociální interakce. Nábytek, který usnadňuje spolupráci a také nábytek, který poskytuje pocit soukromí. 

V rámci  své vize spolupracuje +HALLE s vysoce talentovanými vizionářskými designéry a architekty, jejichž přístup k práci je založen na potřebách uživatelů. Mezi takové architekty nepochybně patří například mezinárodně známý Bjarke Ingels a jeho návrhářský tým KiBiSi.

+HALLE v uplynulých letech neustále rostla a stala se tak významným hráčem v oboru designového nábytku. Společnost obsluhuje firmy a instituce ze všech průmyslových odvětvích. Vysokou kvalitu jejích výrobků a respektování nejnovějších trendů v interiérovém designu dokazují dodávky renomovaným firmám a institucím, mezi které patří Google, Facebook, MoMa, BIG Architects, Microsoft, University of Miami a letiště Heathrow. V současné době distribuuje +HALLE své výrobky po celém světě, včetně Evropy, Spojených států, Asie, Středního východu a Austrálie.