Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
The-Red-Dot-Award-Design-Concept-2015.jpg

Ocenění Red Dot Award - Product Design 2017 pro nábytek Steelcase

Steelcase obdržel uznávané ocenění Red Dot Award - Product Design 2017 rovnou za 3 produkty: stolovou řadu FrameFour, úložný systém VolumArt a bezrámový paraván Divisio.

Mezinárodní porota odborníků ocenila vysoce kvalitní design výrobků FrameFour, VolumArt a Divisio Frameless Screen a zařadila je tak mezi nejlepší produkty ve svém oboru.

FrameFour je inovativní stolová řada, která uspokojí různorodé potřeby mobilních i trvalých pracovníků. Představuje výborné řešení pro společnosti, které hledají pracoviště, jež podporují užití technologií a pomůcek a zároveň jsou nenáročná na prostor. Produkty řady FrameFour mají jednotný design nohou. Kolekce zahrnuje samostatné pracovní stoly na 4 nohách (v nabídce je několik typů výšek), benchový stůl na 4 nohách a řadu jednacích stolů na 4 nohách (v nabídce je několik velikostí stolů a výšek tzv. úložné nohy) a úložná noha. Výška pracovních stolů a benchových řešení může být fixní, nebo nastavitelná. V nabídce je mimo jiné provedení s teleskopickýma nohama. Dále je možné objednat řadu doplňků od flexibilních pracovních pomůcek, přes prvky podporujících soukromí až k antimikrobiální úpravě. Jedinečná úložná noha zajistí uživateli snadný přístup k pracovní tašce a umožní mu dobít si mobilní telefon a další zařízení, která s sebou nosí. 

VolumArt je synonymem pro všestranný a designově čistý úložný systém. Skládá se z různých typů  kontejnerů a skříněk střední a větší velikosti. Skříňky jsou k dispozici v 7 výškách a 2 šířkách. Mezi hlavní přednosti kolekce Volum Art patří prostorová nenáročnost a design, který snadno sladíte s nejrůznějšími typy kancelářského nábytku. V nabídce je provedení v různých povrchových materiálech, jako je sklo, kov a melamin.

Divisio Frameless Screen představuje jedinečný bezrámový paraván, který zajistí potřebné vizuální soukromí a zároveň zpříjemní pracovní prostředí.  Čistý design a pečlivě vybrané povrchové látky paravánu Divisio Frameless Screen evokují hebkost a pohodlí.

Návrhy, které soutěží o ocenění Red Dot, procházejí náročným hodnotícím procesem. Odborná porota uplatňuje celou řadu přísných kritérií včetně stupně inovace, funkčnosti, ergonomie, odolnosti a tzv. emocionálního obsahu. Dále porota hodnotí také praktické záležitosti, jakými jsou například obalové řešení a likvidace. Výše uvedené produkty Steelcase zvítězily v konkurenci mnoha stovek výrobků celkem z 54 států. Po dobu jednoho roku budou vystaveny v největším muzeu současného designu, kterým je Red Dot Design Museum.