Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
m D90_2016-01-22_13-57-44.jpg

Dokončili jsme dodávku nového sídla pro Sberbank

Nová centrála zaměstnancům banky zajistí vysoký pracovní komfort a spojí týmy banky do jednoho prostoru.

Sberbank si pro sídlo své nové centrály vybrala administrativní budovu Aviatica v oživlém areálu Waltrovky, který vznikl na místě bývalé továrny Walter proslulé výrobou automobilů a leteckých motorů. Dodávka 340 pracovních míst je realizována z nábytkové řady Kalidro z portfolia americké společnosti Steelcase. Ergonomické sezení zajištuje moderní kancelářská židle Think s automaticky nastavitelnou mechanikou. Linstram dodával rovněž více než 200 lm skleněných přestavitelných příček, které jsou využity zejména pro zasedací místnosti a manažerské kanceláře. 

V souladu s nejnovějšími trendy se banka rozhodla pro vnitřní dispozici formou moderního modulárního řešení, které propojí všechny členy pracovních týmů a zároveň poskytne dostatek klidu pro práci. Součástí jsou i relaxační zóny, včetně prostorné terasy. Nová budova Aviatica nabízí také vysoký komfort pro setkání s firemními klienty. Provoz nových prostor Sberbank, které zaujímají v budově plochu 5 000 m2, je také velmi šetrný k životnímu prostředí a plně tak zapadá do ekologických aktivit banky v České republice. 

Sberbank je jednou z nejziskovějších finančních institucí na světě a dominantním hráčem na trhu nabízejícím široké portfolio inovativních bankovních produktů založených na nejmodernějších technologiích. V kombinaci se znalostí místních podmínek a orientací na klienta tvoří pomyslný most k podnikání na Východě a stává se tak jedinečným bankovním partnerem v zemích střední a východní Evropy. Značka Sberbank je s hodnotou 14,2 mld. USD dle renomovaného britského časopisu The Banker druhou nejdražší obchodní značkou v Evropě, třináctou na světě a první v Rusku.

Sberbank Rusko je největší ruskou bankou a přední finanční institucí na světě. Spravuje téměř jednu třetinu veškerých bankovních aktiv v Rusku, kde je největším poskytovatelem půjček a příjemcem vkladů od veřejnosti. Jejím zakladatelem a většinovým akcionářem je Ruská národní banka, která ve Sberbank Rusko drží 50 % plus jednu akcii. Zbývající akcie banky drží investoři z Ruska i zahraničí. Sberbank poskytuje služby ve 22 zemích více než 110 milionům fyzických osob a 1 milionu právnických osob. Sberbank disponuje největší obchodní sítí v Rusku s více než 18 tisíci pobočkami, jakož i dceřinými společnostmi a obchodními zastoupeními ve Velké Británii, USA, zemích střední i východní Evropy, Turecku a ostatních zemích.

Administrativní budova s názvem Aviatica je první vlaštovkou rozsáhlého developmentu na území Waltrovky. Je umístěna v jihovýchodní části areálu v bezprostřední blízkosti ulice Radlická. Výstavba Aviaticy byla zahájena v prosinci 2013. Budova má celkovou velikost 27 000 m² pronajímatelných ploch.

Stejně jako technicky dokonalé letecké motory známé po celém světě, zakládá si i projekt na špičkovém architektonickém řešení a vysokém standardu kvality, který uspokojí všechny stránky života moderního člověka. Zvolený název navíc vhodně komunikuje také s atraktivním vzhledem budov, stavějícím na oblých a ladných tvarech, a dohromady tak navozují pocity volnosti a lehkosti, které projekt svým uživatelům nabízí.

Developerem projektu Aviatika je česko-slovenská investiční skupina Penta Investments založená skupinou partnerů v roce 1994, která působí v realitním developmentu a v private equity. V oblasti nemovitostí začala Penta investovat v roce 2005 a v současnosti realizuje projekty v Česku, na Slovensku a v Polsku. V Praze byla v roce 2013 úspěšně dokončena administrativní budova Florentinum, která získala mnoho ocenění nejen z řad odborníků, ale je ceněna i samotnými nájemci, kteří v budově sídlí včetně samotné Penty. V příštích letech se plánují další investice v oblastni nemovitostí, kterými chce Penta navázat na doposud úspěšně realizované projekty s ambicí stát se lídrem v oboru kvalitní kancelářské a rezidenční výstavby.