Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
17-0097390-1.jpg

Steelcase představuje průlomovou židli SILQ

Společnost Steelcase představuje kancelářskou židli, která intuitivně reaguje na pohyb lidského těla. Nabízí stylový design, inovativní materiály, intuitivní ovládání a další žádané vlastnosti.

Na samém počátku byla myšlenka vytvořit vysoce funkční, inovativní a zároveň jednoduchou židli, která by fungovala spíše jako organismus, než jako stroj. S tímto nápadem si James Ludwig, viceprezident společnosti Steelcase, pohrával už v roce 2008. V té době však na trhu nebyl dostatek technologií, které by vytvoření židle umožnily. K vizi se Ludwig vrátil mnohem později po přednášce paralympijského sprintera Aimeeho Mullinse, který mluvil o flexibilitě, trvanlivosti a spolehlivosti protetické nohy. Vlastnosti karbonových vláken, ze kterých je protéza vyrobená, Ludwiga natolik inspirovaly, že se je rozhodl použít pro svou vysněnou židli.

Kromě protézy se designéři nechali inspirovat také např. dynamickým pohybem letadla nebo sochařstvím. Cílem týmu bylo vytvořit takovou židli, která bude vyrobena z odolných materiálů, které však budou tenké, spolehlivé a designově jednoduché. První typ židle byl vyroben z již zmiňovaných karbonových vláken. I když byli s výtvorem designéři velmi spokojení, věděli, že musí jít ještě dál. Tým pokračoval v testování a zanedlouho vznikl vysoce výkonný polymerní materiál, který ještě předčil karbonová vlákna.

Židle SILQ je navržena v reakci na to, jak dnes lidé pracují – neustále se v pracovním prostředí pohybují a málokdy sedí u stolu celý den. Specifickou vlastností židle je způsob, jakým reaguje na polohu těla, protože na každého člověka reaguje jinak. Jediným nutným nastavením je výška člověka. SILQ je skutečně intuitivní židle - když se posadíte a zakloníte, židle SILQ reaguje na přirozený pohyb Vašeho těla tak, jako by byla jeho součástí. Další předností této židle je velice snadné ovládání výšky sedáku.

SILQ nabízí široké množství kombinací materiálů, také je například možné vtisknout židli logo firmy. Židle je dostupná v obou již existujících verzích, tedy vyrobená z karbonových vláken i polymerního materiálu.