Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
Coalesse_Hosu_6.jpg

Křeslo Hosu od Coalesse získalo dvě prestižní ocenění

Držitel Red Dot Design Award a Gold iF Design Award pro rok 2013. Autorka designu: Patricia Urquiola.

Křeslo Hosu od Coalesse získalo v roce 2013 dvě prestižní ocenění - Red Dot Design Award a Gold iF Design Award.

Hosu bylo zvoleno 37 členou porotou mezinárodních odborníků, která vybírala celkem z 4600 návrhů. Slavnostní předávání cen se uskuteční 1. července 2013 v Aalto Theater v Essenu.
Poté bude křeslo Hosu vystaveno v Red Dot Design Museum v Singapuru. Nejprve se stane součástí speciální čtyřtýdenní expozice a po jejím skončení se nejméně na jeden rok zařadí mezi stálé exponáty.


Návrhy, které soutěží o ocenění Red Dot, procházejí náročným hodnotícím procesem. Odborná porota uplatňuje celou řadu přísných kritérií včetně stupně inovace, funkčnosti, ergonomie, odolnosti a tzv. emocionálního obsahu. Dále porota hodnotí také praktické záležitosti, jakými jsou například obalové řešení a likvidace.

Křeslo Hosu také získalo cenu Gold iF Design Award, známou též jako "Oscar ve světě designu". Soutěž iF Product Design Award byla představena v roce 1954. Nyní je jednou z nejvýznamnějších světových designových soutěží.  iF Product Design Award oceňuje mimořádný design výrobku a splnění celé řady kritérií, jako je kvalita designu, inovace a hodnota značky. Každý rok přiláká tato soutěž více než 2000 produktů z téměř 40 zemí.
Hosu je dost možná první produkt svého druhu: inovativní kombinace klasického křesla a flexibilní pracovní plochy. Vestavěná pohovka,  praktické boční a zadní odkládací kapsy a technologické zázemí pro pro kabely a mobilních zařízení, umožňují snadné a pohodlné spojení práce a osobního života.

O autorce designu:
Španělská architektka a designérka Patricia Urquiola řídí společnost Studio Urquiola, která sídlí v Miláně. Studio Urquiola se zaměřuje na výstavy,  architekturu a art direction. Patricia Urquiola se může pochlubit mnoha lety zkušeností, během nichž spolupracovala se světově známými značkami jako Moroso, Agape, Alessi, Kartell, Flos a samozřejmě také Coalesse. Patrcia Urquiola získala kromě ceny Red Dot také ocenění A&W Designer of the year a Design Prize Cologne. V roce 1989 absolvovala Architektonickou Fakultu Technické Univerzity v Madridu. První návrhy nábytku vytvořila roku 1991 ve spolupráci s Vico Magistrettim. Pro její práci je typická působivá kombinace fantazie a pragmatismu.