Linstram - Steelcase Authorized Dealer English
Novinky
Nestle night.jpg

Již více než 15 let trvá úspěšná spolupráce s firmou Nestlé

V roce 1999 byla společnost Linstram vybrána na komplexní rekonstrukci dvou administrativních budov v areálu bývalých Modřanských čokoládoven.

Následovaly dodávky kancelářského i sedacího nábytku, podlahových krytin a přestavitelných příček.

V roce 2006 se Nestlé přestěhovalo do nové administrativní budovy, kterou navrhl Ing. arch Martin Kotík. Linstram zvítězil v tendru na dodávku kancelářského nábytku a produkty zejména od společnosti Steelcase dodává pro Nestlé až do současnosti. Historický objem spolupráce dosáhl výše 60 milionů korun. V sídle Nestlé je v současnosti 423 pracovišť Fusion Bench, židle Reply a Please. Dodali jsme také 4200m2 vysoce kvalitního koberce AirMaster, který zlepšuje prostředí zachytáváním volně polétavých částic v ovzduší.

Posledním projektem byl návrh a dodávka několika neformálních zón, které jsou rovnoměrně rozmístěny v administrativních patrech sídla společnosti Nestlé. Požadavkem bylo vytvořit zóny, které budou v designu nosných marketingových značek společnosti Nestlé. Vznikly zóny v barevnostech Studentské pečeti, kávy Dolce Gusto, bonbonů Jojo nebo polévek Maggi. Zóny umožnují zaměstnancům Nestlé změnit navyklé stereotypy a část pracovní doby strávit v trochu příjemnějším prostředí například neformální komunikací s kolegy nebo krátkou relaxací u kávy. 

V roce 1992 se společnost Nestlé stala jedním z prvních a nejvýznamnějších zahraničních investorů na území ČR i SR.

Společnost Nestlé založila distribuční společnost Nestlé Food, s.r.o v Praze. Tato společnost vybudovala obchodní síť, která domácímu trhu opět nabídla tradiční značky jako rozpustnou kávu NESCAFÉ, kojeneckou výživu Nestlé či kulinářské výrobky MAGGI.

Nestlé se stala jedním ze strategických partnerů při privatizaci a.s. Čokoládovny. Tento krok jí umožnil navázat na dlouhou domácí tradici výroby čokolády a cukrovinek vybudováním silných značek jakými jsou například ORION, DELI, GRANKO, BON-PARI, JOJO nebo HAŠLERKY. Zároveň rozsáhlý investiční program vytvořil dobré podmínky pro konkurenceschopnost domácí produkce z hlediska kvality i ceny.

Rozdělení akciové společnosti Čokoládovny vznikla k 1.1.1999 následnická společnost Nestlé Čokoládovny, a.s. Tato společnost převzala výrobu čokolády a cukrovinek a soustředila jí do závodů Zora v Olomouci a Sfinx v Holešově u Kroměříže. Olomoucká čokoládovna se tak stala nejvýznamnějším výrobcem ve své kategorii a to především díky širokému portfoliu výrobků ORION.

Od začátku roku 1999 začaly být veškeré aktivity Nestlé v ČR a SR koordinovány jedním vedením. Od tohoto roku také sídlí ředitelství Nestlé v areálu v Praze - Modřanech. Ke dni 1.10.2001 se spojily společnosti Nestlé Food a Nestlé Čokoládovny na českém trhu do společnosti Nestlé Česko, s.r.o. Ke stejnému datu byla slovenská společnost přejmenována na Nestlé Slovensko s.r.o.
V roce 2003 se portfolio rozšířilo o zmrzliny v důsledku akvizice společnosti Schöller (nyní Nestlé zmrzlina), která je jednou z divizí společnosti Nestlé. Od roku 2006 se působení Nestlé rozšířilo o divizi Nespresso, uvádějící na trh prémiové kávové systémy a provozující boutique a bar v Pařížské ulici v Praze.